skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

24 lutego 2012, 09:53 Prawdziwe oblicze Indii

Biblioteka Centralna Polskiego Związku Niewidomych zaprasza na spotkanie z Pauliną Wilk, podróżniczką i reporterką, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 28 lutego 2012 roku o godz. 16.00 w Tyflogalerii BC PZN (ul. Konwiktorska 7 w Warszawie).
Dziennikarka "Rzeczpospolitej" przybliży osobom niewidomym i słabowidzącym swoją najnowszą książkę "Lalki w ogniu", wydaną również w brajlu. Będzie można posłuchać opowieści o Indiach, kraju, który z jednej strony zdumiewa gospodarczym potencjałem i uwodzi egzotycznym urokiem, a z drugiej przeraża ogromem krzywd, przesądów i biedy. Kraju, w którym politycy są posłuszni astrologom, geniusze chodzą bez butów, a miliony dziewczynek znikają bez wieści.
By poznać Indie bliżej, warto po spotkaniu sięgnąć po "Lalki w ogniu", które już są dostępne w BC PZN. Jak pisze Martyna Wojciechowska, podróżniczka, redaktor naczelna "National Geographic, to "bardzo wciągająca lektura opowiadająca historię niezwykłego kraju w niezwykły sposób. Wiernie oddany obraz panujących zwyczajów, szczegółowe opisy postaci, kultury miejsca oraz prawdziwego oblicza Indii, nierzadko tragicznego. Plastyczny język pobudza wyobraźnię i płynnie przenosi czytelnika w poszczególne miejsca i sytuacje. Mimo dużej ilości poruszanych tematów oraz wyczerpujących opisów - proporcje dobrane są idealnie. Książka z powodzeniem może służyć jako przewodnik po Indiach, ponieważ pokazane są oczami osoby, która zna ten kraj i bardzo dobrze go rozumie. Nie mogłam się oderwać - żałuję, że skończyłam!".