skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

14 lutego 2012, 08:20 Bydgoszczanin roku z PZN?

Grzegorz Dudziński, członek Zarządu bydgoskiego koła PZN, dziennikarz i animator kultury, został nominowany do tytułu Bydgoszczanina Roku 2011. Już sama nominacja to wielkie wyróżnienie. Teraz każdy z nas może na niego zagłosować.

„Express Bydgoski” co roku publikuje listę 16 bydgoszczan, którzy zrobili coś znaczącego dla miasta – w gospodarce, w edukacji, w kulturze itd. Tę szesnastkę typują przedstawiciele placówek kulturalnych, uczelni, czytelnicy gazety. W tym roku wśród nominowanych znaleźli się m.in. dyrektor szpitala, szefowie największych bydgoskich firm, znany żeglarz, politycy. Jest także członek Polskiego Związku Niewidomych, Grzegorz Dudziński.
- Jestem zaskoczony nominacją, dowiedziałem się z gazety. Nie odbieram tego osobiście. Dla mnie to szansa na promocję spraw, którymi zajmuję się wraz z przyjaciółmi – mówi Dudziński.
Jest rencistą I grupa z uwagi na wzrok. Od siedmiu lat prowadzi w Bydgoszczy Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”. W ubiegłym roku rozpoczął kolejne przedsięwzięcie – Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy” (impreza z udziałem niewidomych i niedowidzących artystów, patronat „Pochodni”). Jego felietony możesz przeczytać na http://www.szukamfirme.pl/gesim-piorem-spisane Obecnie Grzegorz zakłada Spółdzielnię Widzących Duszą „Światełko”, w której pracę znajdą niewidomi i niedowidzący z Bydgoszczy.
Do tytułu „Bydgoszczanina Roku 2011” nominował go Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, z którym Dudziński współpracuje przy festiwalach.
- Z naszej strony jest to podziękowanie za jego olbrzymią, bezinteresowną pracę na rzecz bydgoskiej kultury, za fachowość i przedsiębiorczość. Grzegorz to prawdziwy menager kultury – uzasadnia Tomasz Zieliński, rzecznik UKW
Aby pomóc w uzyskaniu tytułu Bydgoszczanina Roku 2011 wystarczy SMS o treści: EX.3 na numer 7148 (koszt 1,23 zł z VAT) Takich SMSów można wysłać kilka, zwiększając w ten sposób szanse naszego kandydata.