skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

1 lutego 2012, 16:19 Kulturalny luty w Tyflogalerii

Biblioteka Centralna Polskiego Związku Niewidomych zaprasza do Tyflogalerii na cotygodniowe wtorki kulturalne. Wszystkie spotkania będą odbywały się o godz. 16.00. Wstęp na nie jest wolny! Poniżej przedstawiamy szczegółowy program kulturalnych wtorków na bieżący miesiąc.

Program:
07.02.2012 r. – film z audiodeskrypcją „Czarny czwartek” w reżyserii Antoniego Krauze
„Czarny czwartek” to filmowa rekonstrukcja dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku.

14.02.2012 r. — wtorek literacki – spotkanie z Mają Margasińską autorką książki „Skąd wieje wiatr”
„Skąd wieje wiatr” to debiut literacki 30-letniej Mai Margasińskiej. Autorka przedstawia świat, w którym magiczny realizm łączy się z polską współczesnością, gdzie zaciera się granica między snem a jawą: ulotne myśli nabierają realnych kształtów, a to, co namacalne, rozpływa się o świcie.

21.02.2012 r. — Koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej im. J. Elsnera

28.02.2012 r. — wtorek literacki, spotkanie z Pauliną Wilk autorką książki ”Lalki w ogniu. Opowieść z Indii”
„Lalki w ogniu. Opowieść z Indii” to książkowy debiut dziennikarki Pauliny Wilk - dziennikarki prasowej, reportażystki, recenzentki i felietonistki. Autorka ukończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w Dziale Kultury dziennika „Rzeczpospolita”. Jako korespondentka wielokrotnie pisywała z Indii teksty o sytuacji politycznej, gospodarczej, społecznej czy show-biznesie. Zdaniem Wojciecha Jagielskiego to: "Świetnie napisana, wciągająca i mądra książka o obcowaniu z Indiami, które niczego nie ukrywają — odsłaniają całe piękno i nędzę istnienia. Paulina Wilk znakomicie wciela się w rolę wrażliwej i spostrzegawczej przewodniczki."

Tyflogaleria BC PZN
ul. Konwiktorska 7
00-216 Warszawa