skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

25 stycznia 2012, 13:13 Śmiać się czy płakać?

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Teatr Narodowy w Warszawie serdecznie zapraszają na kolejny pokaz organizowany w ramach projektu Teatr "Poza ciszą i ciemnością". Tym razem audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących opatrzona zostanie "Udręka życia" w reż. Jana Englerta. Pokaz odbędzie się 2 lutego br. (czwartek) o godz. 19.00 w Teatrze Narodowym w Warszawie.
Bilety w cenie 40 zł można rezerwować pod numerem tel.
22 486 96 42 wew. 4
lub mailowo:
a.zorawska@dzieciom.pl
"Udręka życia" Hanocha Levina to - dla jednych - opowieść o znudzonych sobą małżonkach, dla drugich - hymn na cześć małżeństwa. Nazywana „komedią rodzinną” traktuje przede wszystkim o poszukiwaniu szczęścia, zmaganiach z nużącą codziennością, lęku przed opuszczeniem i zapomnieniem. W przewrotnym tekście Levina nawet melancholia zyskuje ironiczny, czasem groteskowy charakter. Sztuka ma gwiazdorską obsadę, na scenie pojawią się Anna Seniuk, Janusz Gajos, gościnnie Włodzimierz Press.
Twórca dramatu, Hanoch Levin, zmarły w 1999 roku Izraelczyk, niepokorny gorszyciel publiczności w Tel Awiwie, uznawany jest dziś za jednego z najciekawszych współczesnych dramatopisarzy.
Projekt „Poza Ciszą i Ciemnością” – dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego