skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

13 lipca 2011, 12:52 Audiodeskrypcja gwiazdą wieczoru

Projekcja filmu z audiodeskrypcją i napisami będzie wydarzeniem specjalnym na Krakow Summer Animation Days, plenerowej imprezie poświęconej animacji. Na tę okazję wybrano film „Gwiazda Kopernika” w reż. Zdzisława Kudły i Andrzeja Orzechowskiego. Pokaz odbędzie się 22 lipca o g. 21:30 na Małym Rynku w Krakowie.
Będzie to druga projekcja z cyklu „Słyszę, jestem widzem” przygotowana przez Stowarzyszenia Rotunda oraz Fundację Siódmy Zmysł, dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miasta Krakowa.
Krakow Summer Animation Days to impreza organizowana od 2009 roku, przez Stowarzyszenie Rotunda oraz Grupę Manta. Podczas tych kilku dni prezentowane są przede wszystkim festiwale animacji oraz firmy produkcyjne i artyści związani z tym gatunkiem filmowym.
W tym roku na KSAD zostaną wyświetlone najnowsze animacje długometrażowe oraz krótkie filmy nagrodzone podczas ostatnich edycji odbywających się w Polsce Międzynarodowych Festiwali – Etiuda&Anima oraz Animator, a także najnowsze produkcje Studia Produkcyjnego Se-Ma-For. Krakowskie święto animacji w tym roku rozpocznie się 21, a zakończy 23 lipca i będzie okazją do obejrzenia takich filmów jak: "Schlaf", "Sienna Mann", "Maska", "Kto by pomyślał", czy "Piotruś i Wilk".