skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

13 lipca 2009, 19:55 Kolejna kradzież w Okręgu PZN w Poznaniu

Kilkadziesiąt tysięcy złotych – na tyle szacowane są straty Okręgu Polskiego Związku Niewidomych w Poznaniu. Straty to wynik drugiego, w ciągu ostatnich kilkunastu dni, włamania do siedziby biura Okręgu.
- Złodzieje sparaliżowali naszą pracę – przyznaje dyrektor Okręgu Aleksander Rodziewicz. – Skradziono nam wiele specjalistycznego sprzętu, w najbliższym czasie nie będziemy więc w stanie pomagać, tak jak dotychczas, naszym członkom: osobom niewidomym i słabowidzącym – dodaje.
Łupem złodziei padło między innymi:. 5 komputerów z bazami danych członków PZN, sprzęt rehabilitacyjny dla niewidomych: mówiące zegarki, termometry, ciśnieniomierze a także pieniądze, sprzęt nagłaśniający i specjalistyczne oprogramowanie.
Do pierwszego włamania do biura Okręgu doszło dziesięć dni przed drugim. Wtedy złodzieje skradli z kasy pancernej 10 tysięcy złotych. Po tym incydencie zostały dokładnie sprawdzone wszystkie zabezpieczenia i poprawione kraty w oknach. Niestety to nie pomogło. Biuro zarządu Okręgu Wielkopolskiego zostało ograbione po raz drugi. Tym razem, jak ocenia dyrektor placówki, skradzione zostało wszystko, co przedstawiało jakąś wartość.
W Wielkopolskim okręgu PZN zrzeszonych jest ok. 5 tysięcy osób. Na terenie województwa działa też ok. 60 jednostek terenowych podległych okręgowi.