skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

12 grudnia 2019, 11:54 Krótkie terminy na usunięcie zaćmy w Łodzi

W Łodzi pacjenci czekający na usunięcie zaćmy zostaną zoperowani w ciągu miesiąca. Lekarze mogą wykonać ten zabieg u większej liczby pacjentów, bo NFZ finansuje tę procedurę bez limitów.

Najkrótsze kolejki są np. w Centrum Medycznym Księży Młyn, Medeorze, Klinice Okulistycznej „Jasne Błonia” czy Miejskim Centrum Medycznym im. dr. Karola Jonschera. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym pacjent zostanie zoperowany w przeciągu miesiąca (pilny przypadek) lub 2 miesięcy (przypadek stabilny).

Do wybranej placówki należy zgłosić się ze skierowaniem – nowym lub odebranym z placówki, w której oczekiwaliśmy w kolejce. Kiedy zdecydujemy się na zmianę miejsca, należy poinformować o tym klinikę, w której byliśmy wpisani na listę oczekujących.

Lekarz kwalifikujący do leczenia szpitalnego podejmie decyzję o terminie zabiegu na podstawie badań i analizy dokumentacji medycznej przedstawionej przez pacjenta.

Informacje o czasie oczekiwania można uzyskać pod bezpłatnym nr. tel. 800 190 590 lub sprawdzić na stronie: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl.

Oprac. na podstawie: www.nfz-lodz.pl