skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

4 października 2019, 08:51 Dostępne oprowadzanie dla osób z dysfunkcją wzroku

15 października 2019 r. o godz. 16.00 odbędzie się oprowadzanie po wystawie prac Andrzeja Dłużniewskiego „O nic nie jestem pytany” dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Spotkanie poprowadzi kuratorka projektu, Bożena Czubak oraz syn artysty, Kajetan Dłużniewski.

Opis wystawy:

„Wielowątkowa i rozpisana na różne media twórczość Andrzeja Dłużniewskiego wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Znany jest jako twórca obrazów, rysunków, fotografii, kolaży, rzeźb, obiektów, instalacji przestrzennych, działań performatywnych i jednocześnie autor tekstów i książek. Oczywisty jest jego udział w neoawangardowych przewartościowaniach i konceptualizacji sztuki, powinowactwa z Fluxusem i przede wszystkim podwójna przynależność jego praktyki artystycznej, realizowanej w obszarze sztuk wizualnych i sztuki słowa.

W swoich pracach często łączył rzeczy, obrazy i słowa, dopowiadając, dookreślając i jednocześnie różnicując jedne drugimi. W 1997 roku artysta stracił wzrok na skutek wypadku samochodowego. Pomimo tego dalej tworzył, w czym pomagali mu między innymi żona Emilia Małgorzata oraz syn Kajetan”.

Oprowadzanie pod kątem dostępności dla osób z dysfunkcjami wzroku przygotuje Aleksandra Kardaczyńska.

Więcej o wystawie na stronie internetowej: fundacjaprofile.pl

Miejsce wydarzenia: Fundacja Profile, ul. Franciszkańska 6 (wejście od ulicy Sapieżyńskiej)

Wstęp wolny!