skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

20 lutego 2019, 14:04 Hist.ly – historia i kultura Polski w niekonwencjonalnej formie

Fundacja Wizja stworzyła aplikację edukacyjną hist.ly, która w nowatorski sposób promuje polską historię i kulturę oraz wartości patriotyczne. Polski Związek Niewidomych jest jednym z patronów tej internetowej platformy.

Hist.ly to darmowa i pozbawiona reklam aplikacja, przeznaczona dla dorosłych i nastolatków od 13 roku życia, korzystających z tabletów, smartfonów czy mediów społecznościowych. Intuicyjny interfejs opiera się na systemie kart, które codziennie dostarczają nową historyczną fiszkę, połączoną z superprodukcją audio. Dostarczane przez aplikację treści wychodzą naprzeciw współczesnym oczekiwaniom: są podane w przystępnej formie, bez interpretowania i wartościowania faktów. Dzięki temu hist.ly spełnia swój główny cel: łączy ludzi wokół nieznanych i ciekawych anegdot historycznych. Warto dodać, że osoby niewidome i słabowidzące mogą skorzystać z opcji audiodeskrypcji.

Oprócz Polskiego Związku Niewidomych patronat nad aplikacją objęły takie instytucje, jak: Instytut Badań Edukacyjnych, Muzeum Narodowe w Krakowie, Narodowe Centrum Kultury, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Aplikacja jest zgodna z urządzeniami: HUAWEI – WAS LX-1 i Samsung GT-I9100.

Kontakt z ekipą hist.ly można nawiązać drogą mailową pod adresem: https://hist.ly/kontakt.