skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

13 lutego 2019, 11:10 Wokół twórczości Marii Jaremy – warsztaty w Krakowie

Jak powstają kostiumy teatralne? Jakie materiały wykorzystuje się do ich tworzenia? Cricoteca i Szansa dla Niewidomych zapraszają na warsztaty, podczas których będzie można poznać tajniki kostiumografii.

Odbędą się one w piątek, 15 lutego, o godzinie 13:00 w krakowskiej Cricotece. Ich celem jest zapoznanie uczestników z twórczością Marii Jaremy, polskiej malarki, rzeźbiarki i autorki scenografii. Artystka współpracowała także z Tadeuszem Kantorem przy pierwszych spektaklach Teatru Cricot 2 – „Cyrku” i „Mątwie”. W pierwszej części spotkania zostaną zaprezentowane kostiumy teatralne i projekty autorstwa Jaremy, które będzie można poznać dzięki tyflografikom i pomocom dotykowym. Następnie w sali edukacyjnej uczestnicy popracują w grupach nad własnymi projektami. Na manekinach krawieckich stworzą kostiumy teatralne, z wykorzystaniem różnych faktur materiałów.

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteca, Kraków, ul. Nadwiślańska 2-4

Więcej informacji można uzyskać mailowo: krakow@szansadlaniewidomych.org lub telefonicznie: 695 966 541. Na zajęcia obowiązują zapisy, swój udział można zgłosić do czwartku (14 lutego) do godz. 16:00.