skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

25 stycznia 2019, 14:59 Usługi asystenckie dla mieszkańców Poznania

Fundacja Akceleracji i Inkubacji Biznesu zaprasza do skorzystania z bezpłatnych usług asystenta w ramach projektu „Niezależność na telefon – usługi asystenckie dla mieszkańców Poznania”, realizowanego na zlecenie Urzędu Miasta Poznania.

Z usługi mogą skorzystać pełnoletnie osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym lub znacznym, mieszkające w Poznaniu i rozliczające tu PIT. Asystenci mogą pomóc w godz. 8.00–22.00 w przemieszczaniu się po Poznaniu i okolicach, zrobieniu zakupów, uczestnictwie w rehabilitacji, treningach sportowych i imprezach kulturalnych oraz załatwieniu sprawy urzędowej lub napisaniu pisma. Uwaga: nie świadczą usług opiekuńczych.

W celu zamówienia usługi asystenckiej należy zadzwonić pod nr: 61 646 33 44, a następnie wybrać 0 786 819 079. Konsultant lub koordynator kontaktu zapyta dzwoniącego o imię i nazwisko, telefon kontaktowy, skończone 18 lat, aktualne zaświadczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym i czy zapoznał się z regulaminem usługi, który można znaleźć na stronie: http://faib.pl/images/regulamin-niezaleznosc-na-telefon.pdf. Poza tym ustali termin i godzinę realizacji usługi, przewidywany czas jej trwania i rodzaj zadania.

Na spotkanie z asystentem trzeba przygotować do wglądu orzeczenie o niepełnosprawności, dowód osobisty i pierwszą stronę PIT-u.