skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

5 października 2018, 14:57 Warsztaty z rzeźby i fotografii dla osób niewidomych i słabowidzących bez barier

Adrianna Lau, Monika Matusiak i Natalia Szemis, członkinie grupy Wielozmysły działającej na rzecz udostępniania kultury wizualnej osobom niewidomym i niedowidzącym, chciałyby serdecznie zaprosić na dwa wydarzenia, które odbędą się w ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier.

Laboratorium rzeźby dostępnej, 6.10.18, godz. 16.00 – 19.00, klub sąsiedzki Dwa Jelonki,
ul. Powstańców Śląskich 44

Pokaz oraz warsztaty wokół rzeźby młodego artysty Józefa Gałązki – „Sen o symetrii”. Praca została stworzona tak, aby widzowie mogli ją odbierać poprzez zmysł dotyku. Prezentacji będzie towarzyszyć osobista opowieść artysty o procesach tworzenia oraz kontekstach pracy. Spotkanie zakończy się warsztatami, które pozwolą w praktyce doświadczyć rzeźby, a nawet skonstruować własne dzieło. Będzie to wielozmysłowe doświadczenie!
http://www.wfkbb.pl/pl/program/kalendarium/warszawa/10/06/276

https://www.facebook.com/events/264539190839877/

Fotozachwyty, 1.10.18, godz. 17.30 – 19.30, Fundacja Archeologii Fotografii, ul. Chłodna 20

Wielozmysłowe warsztaty, dzięki którym poznamy i odtworzymy wybrane fotografie z archiwum Fundacji Archeologii Fotografii. Punktem wyjścia do wspólnej pracy twórczej będą zdjęcia Marka Piaseckiego i Andrzeja Georgiewa. Warsztaty pozwolą zrozumieć niezwykły świat fotografii i wspólnie się nim zachwycić! Spotkanie poprowadzą dziewczyny z grupy „Wielozmysły”, fotografka Natalia Szemis i historyczki sztuki Adrianna Lau i Monika Matusiak
http://www.wfkbb.pl/pl/program/kalendarium/warszawa/10/01/300