skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

4 czerwca 2018, 11:17 Zostań współautorem poradnika o zaćmie!

Dla wszystkich, którzy usłyszeli diagnozę „ma Pan/Pani zaćmę”, Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych – we współpracy z ekspertami z dziedziny okulistyki – przygotowuje poradnik dotyczący tej choroby.
Możesz nam w tym pomóc! 22 czerwca w godz. 10.00-13.00 w Sali Kolumnowej w siedzibie Instytutu Tyflologicznego PZN (ul. Konwiktorska 9) organizujemy spotkanie dla zainteresowanych problematyką zaćmy. Podczas wydarzenia będziemy zbierać wszystkie pytania i spiszemy pojawiające się wątpliwości dotyczące leczenia tej choroby. Następnie, współpracując ze specjalistami, przygotujemy rzetelne, poparte naukowymi standardami leczenia odpowiedzi, które opublikujemy na łamach naszego poradnika.
Jesteśmy przekonani, że dzięki zaproszeniu do współpracy osób, których problem zaćmy dotyczy w sposób bezpośredni, nasza publikacja znacząco zyska na jakości i wartości.
Podczas spotkania przewidziany jest także wykład Andrzeja Siwka pt. „Zaćma – cicha złodziejka wzroku”, a także wystawa pomocy optycznych i innych, które pomagają przetrwać pacjentowi czas do operacji.
Na pewno nie zabraknie także czasu na zapoznanie się i kuluarowe rozmowy przy kawie!
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu pod numerem telefonu: 22 831-33-83 bądź na adres e-mail: pzn@pzn.org.pl.