skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

28 marca 2018, 12:41 „Alicja w Krainie Czarów”

Bazuje na surrealistycznym poczuciu humoru, a inspirowany jest filmami Tima Burtona i jedną z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku – „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka. „Alicja w Krainie Czarów” w reżyserii Magdy Miklasz to spektakl złożony ze zjawiskowych obrazów, wykorzystujący różnorodne gatunki teatralne i muzyczne (muzykę do przedstawienia skomponowała Gaba Kulka). Spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących będzie można zobaczyć już jutro, 29 kwietnia o g. 12.00 w warszawskim Teatrze Syrena.

Alicja w inscenizacji Miklasz jest współczesną dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Wędruje po onirycznej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Fascynują ją, drażnią, śmieszą, ale też inspirują. Każda z nich ukazana jest przy pomocy różnych środków teatralnych, co stanowi istotny element edukacyjny dla młodych widzów.
Podróż Alicji jest podświadomym poszukiwaniem samej siebie, próbą rozpoznania własnych pragnień i konfrontacją z otaczającym światem w przestrzeni snu.
Teatr Syrena, ul. Litewska 3
Czas trwania: 90 min.
Cena biletu: 25 zł.
Na czas spektaklu istnieje też możliwość wypożyczenia pętli indukcyjnej. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerami: tel. 22 10 11 630 i 792 844 111 lub mailowo na adres: k.sadowski@teatrsyrena.pl.