skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

17 stycznia 2018, 13:40 Dotknij sztuki

Będzie można podyskutować o sztuce, skonsultować swoje pomysły na prace artystyczne, wymienić się spostrzeżeniami i przede wszystkim dobrze się bawić, tworząc własne dzieło sztuki – zapewniają organizatorzy bezpłatnych warsztatów plastycznych „Dotknij sztuki” adresowanych do osób niewidomych i słabowidzących. Na zajęcia zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Okręg Opolski Polskiego Związku Niewidomych.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z najważniejszymi pojęciami sztuki współczesnej, poznają sztukę wybitnych artystów XX i XXI wieku oraz różne formy artystycznego wyrazu. Będą się uczyć pracy z gotowymi przedmiotami, wykorzystując ich potencjał znaczeniowy, symboliczny, konceptualny. Każdy z uczestników będzie miał również okazję wykonać własną instalację artystyczną, własne dzieło sztuki.
Pierwsze zajęcia odbędą się 25 stycznia 2017 r. w godz. 15.00–17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu przy pl. Teatralnym 12. Kolejne planowane są na 8 i 22 lutego. Spotkania prowadzić będzie Natalia Krawczyk.
Aby uczestniczyć w warsztatach, należy odebrać bezpłatną wejściówkę – wejściówki będą dostępne od 15 stycznia w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych, ul. Kościuszki 25/1 w Opolu (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–15:00) lub w kasie Galerii Sztuki Współczesnej, pl. Teatralny 12 w Opolu (codziennie w godz. 10:00–18.00).