skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

29 listopada 2017, 13:26 Z Noblistką w Andrzejki

W zimne jesienne wieczory tylko potężna dawka kultury może rozgrzać zmarznięte serca i dusze. Fundacja Kultury bez Barier zaprasza więc na film bez barier.

30.11., o godz.17:30 w warszawskiej Kinotece (Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od Al. Jerozolimskich) odbędzie się pokaz filmu „Maria Skłodowska-Curie” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Czas trwania 1 godz. 40 minut
Tym razem wspólnie prześledzimy losy kobiety, która niezłomnie podążała za swoimi marzeniami, ambicjami, przełamując wszelkie bariery, jakie stawiało przed nią życie i ludzie. Maria Skłodowska-Curie – kobieta tęskniąca za mężem, troskliwa matka, ambitna badaczka. Kobieta ze stali/kobieta krucha. Do tej pory już kilkukrotnie w światowym kinie podejmowano mniej lub bardziej udane próby ukazania postaci tej niezwykłej kobiety.
Jak reżyserka Marie Noelle podołała temu zadaniu? Przekonajcie się sami.
Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc:
formularz: https://goo.gl/forms/USrFYhskg3vr1kGl1
tel./SMS: 512 396 475

W czasie projekcji organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi. Proszą jednak o wcześniejsze zgłoszenie chęci przybycia z pociechą, a także o podanie wieku i niepełnosprawności (jeśli jest).