skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

9 czerwca 2017, 13:03 Bieszczady pod żaglem


„Szantymen, o szantymen,
Kogo obchodzi dziś Twoja pieśń?
Kto do roboty tu przyjmie Cię?
Komu dziś śpiewać ma stary szantymen?”
Te i inne mniej lub bardziej znane szanty będzie można usłyszeć podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Ballady Turystycznej i Żeglarskiej „Bieszczady Pod Żaglem”.

Tegoroczna, czwarta już edycja tej imprezy odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia 2017 r., a organizuje ją Fundacja Niewidomych Żeglarzy „Ślepa Kura” wraz z partnerami: Gminą Solina z siedzibą w Polańczyku oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Turystyki Solina.

Zgłoszenia na festiwal można nadsyłać do 15 czerwca bieżącego roku. Zakwalifikowani artyści będą mieli szansę zaprezentowania się w konkursie finałowym przed szeroką publicznością i powalczenia o cenne nagrody. A jest o co walczyć, ponieważ w tegorocznej edycji festiwalu główną nagrodą dla laureatów jest zarejestrowanie autorskiego materiału w studiu Polskiego Radia w Warszawie, a powstałe w nim nagrania będą promowane na antenach Jedynki i Trójki.

Kto może wystąpić na festiwalowej scenie? Jak zapewniają organizatorzy: - Każdy może się zaprezentować, i to bez znaczenia, czy jest debiutantem, czy scenowym wygą. Wszystkim uczestnikom, którzy zakwalifikują się do konkursu finałowego gwarantujemy nocleg i wyżywienie na miejscu. W przypadku osób niepełnosprawnych zapewniamy również pobyt opiekunom.

Jak będzie przebiegał festiwal? Pierwszy dzień będzie poświęcony poezji śpiewanej i balladzie turystycznej, a uczestnicy wystąpią w amfiteatrze w Polańczyku. Natomiast drugiego dnia artyści wykonywać będą piosenki żeglarskie na scenie ustawionej na zrewitalizowanej plaży w Solinie.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w regulaminie na stronie:
http://www.bieszczadypodzaglem.pl/regulamin/