skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

1 czerwca 2017, 09:02 Czerwiec w Tyflogalerii

Będzie zabawnie, nostalgicznie, nastrojowo, a już na pewno przyjaźnie – bo każde z proponowanych spotkań ma być w pełni dostępne dla osób z dysfunkcją wzroku. Tak zapowiadają się czerwcowe popołudnia w Tyflogalerii Polskiego Związku Niewidomych.

Program:

 • 6 czerwca, g. 16.00 – Film z audiodeskrypcją
  „Młodość” − włosko-francusko-szwajcarsko-brytyjski film tragikomiczny z 2015 roku, w reżyserii i według scenariusza Paolo Sorrentino. To obraz dedykowany Francesco Rosiemu, włoskiemu reżyserowi i scenarzyście filmowemu. Światową premierę miał 20 maja 2015 roku, podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
  Paolo Sorrentino wyruszył w podróż w poszukiwaniu straconego czasu. Dotarł do kompleksu hotelowo-uzdrowiskowego w Davos w Szwajcarii, gdzie czas jakby się zatrzymał. Zupełnie tak, jakby to miejsce było poza którąkolwiek strefą czasową. Nikt nigdzie się nie śpieszy – nawet na policzek od żony trzeba czekać wiele, wiele dni. Chociaż Włoch przenosi widzów do abstrakcyjnej rzeczywistości, gdzie lewitujący mnich, młodociana prostytutka i spasły Diego Maradona funkcjonują obok siebie jak równy z równym, to „Młodość” jest obrazem niezwykle bliskim życiu. Czas trwania filmu 124 minuty.
 • 13 czerwca, g. 16.00 – Muzyka filmowa – koncert gitarowy z towarzyszeniem fortepianu w wykonaniu Krzysztofa Pietruchy z zespołem
 • 20 czerwca, g. 16.00 – Film z audiodeskrypcją
  „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” – polski film fabularny z 2015 roku, w reżyserii Janusza Majewskiego. U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band. Już po pierwszym występie zainteresowanie zespołem przerasta wszelkie oczekiwania. Fabian poznaje intrygującą Modestę, która wkrótce zaśpiewa z jego orkiestrą. Zostają kochankami i prowadzą życie podziwianej pary. Od tej pory „król i królowa swingu” to dwa barwne ptaki na tle siermiężnej rzeczywistości tamtych lat. Któregoś dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim - o marzeniach i tęsknocie do kultury Zachodu.
  Gatunek – Komedia. Czas trwania filmu – 108 min
 • 27 czerwca, g. 17.00 – Koncert
  Koncert z cyklu spotkania z muzyką dawną w wykonaniu zespołu FURIBONDO
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!
Kontakt:
Tyflogaleria PZN,
Warszawa, ul. Konwiktorska 7;
tel. 22 831–22–71 w. 258, 22 635 52 84;
e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl