skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

10 maja 2017, 15:18 "Powidoki" bez barier

Maj, maj... zielony maj. A u nas filmowy! Już 15 maja o godzinie 17:30 zapraszamy na kolejny polski film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących do Mazowieckiego Instytutu Kultury (ul. Elektoralna 12).

Tym razem wyświetlone będą „Powidoki” Andrzeja Wajdy, a na pokaz mogą przyjść całe rodziny – rodzice/ dziadkowie z dziećmi/ wnukami.
Zapraszamy tym goręcej, że będzie to pokaz tak bardzo, bardzo ostatni…
Bohaterem „Powidoków” jest Władysław Strzemiński, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. Film to opowieść o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka; opowieść,
która prowokuje sporo ważnych pytań o bezmyślność i bezduszność polityki, o wpływ jaki powinna lub nie powinna mieć jakakolwiek władza na kulturę,
o wolność artysty i człowieka.
„Powidoki” to film, którym Andrzej Wajda pożegnał się z publicznością (reżyser zmarł kilka miesięcy po jego nakręceniu).
Dla nas będzie to zaś film, którym, na długie miesiące pożegnamy się z Mazowieckim Instytutem Kultury (w Sali widowiskowej MIK-u rusza wielki remont).
15 maja 2017r. Ostatni raz zapraszamy na Elektoralną 12, pokaz rozpocznie się o 17.30.
Organizator zapewnia tłumaczenie na język migowy i pętlę indukcyjną.
W trakcie filmu dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach edukacyjno-rozrywkowych. Poprowadzą je wykwalifikowani edukatorzy.
W zgłoszeniu organizator prosi o informację w jakim wieku jest dziecko i czy posiada niepełnosprawność (jeśli tak, jaką).
Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacje przyjmuje Anna Turkosz:
aniat@kulturabezbarier.org
tel./SMS 661-543-035
Rezerwacje do 14 maja do godziny 18:00.