skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

11 kwietnia 2017, 15:03 Niezbędnik aktywnych mieszkańców

„Działaj i zmieniaj swoje miasto” – od tego hasła rozpoczyna się audiobook „Niezbędnik aktywnych mieszkańców”, który został wydany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Ta dźwiękowa publikacja powstała głównie z myślą o niewidomych i słabowidzących mieszkańcach stolicy, ale także widzących, którzy wolą dźwiękową formę informacji. I jedni, i drudzy dzięki tej publikacji dowiedzą się, jak bardziej zaangażować się w działania lokalne.

Przewodnik zawiera bowiem praktyczne wskazówki, bazę linków i kontaktów oraz listę sąsiedzkich inicjatyw, które mogą zainteresować każdego, kto chciałby mieć wpływ na to, co dzieje się w jego okolicy.
To już drugie wydanie tego poradnika w języku polskim, oprócz tego ukazały się także wersje obcojęzyczne: po angielsku, ukraińsku i wietnamsku. – Misją zespołu przygotowującego tę publikację jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców – mieszkańców Warszawy, nie wykluczając żadnej z nich. Audiobook jest kolejnym etapem tej misji. Został wydany głównie z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących, a także tych, którzy chcieliby się z nim zapoznać, np. gotując obiad, jadąc samochodem, czy spacerując ze słuchawkami na uszach. – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

„Niezbędnik aktywnych mieszkańców” można pobrać ze strony: http://inicjatywa.um.warszawa.pl/audiobook lub posłuchać na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=swlj_nJ0Of0&list=PL3Wddt9O4kINAtCkiw0iliwvSk8zZSiqI&index=1

Można również poprosić o bezpłatną płytę CD, która dostępna jest m.in.: w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy (ul. Senatorska 27, pok. 129), w dzielnicowych wydziałach obsługi mieszkańców, w wybranych kawiarniach, klubokawiarniach, domach kultury lub innych miejscach aktywności lokalnej.

Treść audiobooka została przygotowana przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.
Czytają: Maria Seweryn i Wojtek Chorąży
Redakcja tekstu: Anna Malinowska, Zuzanna Włodarczyk, Agnieszka Matan
Koordynacja wydania: Aleksander Ćirlić
Nagranie: Spółdzielnia „Nowa Praca Niewidomych” – Cepelia
Tłoczenie i druk: Reklamizer