skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

24 marca 2017, 08:52 Jak zatrzymać czas?

Jak sprawić, by coś, co powstało dawno temu, nie rozpadło się w pył? Oczywiście trzeba to konserwować. Ale jak?
Tę tajemną wiedzę będzie można zdobyć podczas warsztatów dotyczących konserwacji zabytków, które organizuje Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wydarzenie dostępne jest również dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Spotkanie jest przeznaczone dla dorosłych odbiorców. Podzielone będzie na dwie części – spacer po pałacu i warsztaty manualne. W części spacerowej na przykładzie rezydencji wilanowskiej uczestnicy poznają różne techniki konserwatorskie związane z architekturą i zapoznają się z podstawowymi sposobami oraz narzędziami konserwacji. W części warsztatowej zadaniem uczestników będzie odtworzenie w materiale plastycznym (modelina, plastelina) wybranego detalu architektonicznego w skali 1:1. W spotkaniu wykorzystane zostaną techniki pracy dostosowane do osób z niepełnosprawnością wzroku – audiodeskrypcja i tyflografika.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 25 marca, w godzinach od 10 do 13. Wstęp na nie jest płatny (bilet zwykły - 20 zł, ulgowy - 15 zł). Bilety można nabyć w kasie muzeum lub online bilety.wilanow-palac.pl.

W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorką wydarzenia, Martą Walewską:
e-mail: mwalewska@muzeum-wilanow.pl
tel.: 785 905 735

WWW: http://wilanow-palac.pl/w_swiecie_konserwacji_warsztaty.html
FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/950055338430982/?fref=ts