skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

15 lutego 2017, 13:09 Daniel Blake we Wrocławiu

Fundacja Katarynka zaprasza na kolejny pokaz w cyklu „ADAPTER – kino bez barier”. W lutym zobaczymy obraz uhonorowany w 2016 roku Złotą Palmą – najwyższą nagrodą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, czyli film pt. „Ja, Daniel Blake”, w reż. Kena Loacha.

Pokaz odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19.02.2017 r., o godz. 16.00 w Kinie Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19-21 we Wrocławiu.
Bilety, w cenie 6 zł, można rezerwować przez Fundację Katarynka pod adresem: fundacja.katarynka@gmail.com lub bezpośrednio w kasie kina: rezerwacja telefoniczna +71 78 66 566. Osobom chcącym skorzystać z audiodeskrypcji zostanie udostępnione radio ze słuchawkami. Można przynieść też własny telefon z radiem i słuchawkami. Radio należy ustawić na częstotliwość 97 Fm.
O filmie:
„Ja, Daniel Blake” to niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerzy: Kino Nowe Horyzonty, Fundacja Katarynka, Fundacja Kultury Bez Barier