skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

31 stycznia 2017, 12:04 „Medium” w Teatrze Kwadrat

Oko na ucho zaprasza na spektakl "Medium" w reż. Andrzeja Nejmana z audiodeskrypcją w Teatrze Kwadrat (ul. Marszałkowska 138). Pokaz odbędzie się w dniach 4 lutego (sobota) o g. 18:00 oraz 5 lutego (niedziela) o g.18:00. Czas trwania: 2 h 30 minut. Rezerwacja miejsc u Macieja Sudewicza: maciej.sudewicz@wp.pl ilość miejsc ograniczona.

Opis spektaklu:
Znakomita komedia angielskiego autora Noëla Cowarda. Od premiery w 1941 roku wielki hit londyńskiego Westendu i nowojorskiego Broadwayu. Od października w Teatrze Kwadrat. Po raz pierwszy w nowym tłumaczeniu i adaptacji.
Lata 30. ubiegłego stulecia. Podwarszawski Konstancin. Państwo Ossowieccy to zgodne i stateczne małżeństwo. Witold (Paweł Małaszyński) jest autorem kryminałów i pracuje właśnie nad nową książką z wątkiem spirytystycznym. Kiedy w ich willi zjawia się tajemnicza Madame Arcati udany związek zostaje wystawiony na próbę. Podczas seansu wywoływania duchów zmaterializuje się bowiem największe zmartwienie pani domu oraz najpiękniejsze wspomnienie jej męża w jednej osobie. Duch byłej żony Witolda wywoła w ich życiu spore zamieszanie. Cała nadzieja w tym, że Madame Arcati zdoła odesłać nietypowego gościa z powrotem w zaświaty.
Pełne humoru, błyskotliwe dialogi, barwne postaci to sekrety wieloletniego sukcesu sztuki Cowarda. Jej zaś nowa adaptacja okazała się brawurowym połączeniem klasycznej brytyjskiej komedii ze skrajnie współczesnym poczuciem humoru. Po dodaniu spirytystycznego dreszczyku i zaskakujących efektów specjalnych, widz otrzymuje pierwszorzędny koktajl na miarę pierwszej premiery Teatru Kwadrat w najważniejszym sezonie jego historii.