skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

30 stycznia 2017, 11:26 Zaśpiewaj z Lions Club

Ruszają zapisy do 3. edycji Festiwalu Piosenki dla Niewidomych: Lions World Song Festival „Sounds from the Heart”! Zachęcamy wszystkich niewidomych i niedowidzących wokalistów do wzięcia udziału w tej wyjątkowej imprezie, którą po raz kolejny Polski Związek Niewidomych objął patronatem. Festiwal odbędzie się w terminie 16–18 listopada 2017 r. w Krakowie. Ostateczny termin rejestracji to 31 maja 2017 r. Zasady Festiwalu dostępne są w regulaminie na stronie internetowej: http://lionsfestival.org/pl/regulamin-konkursu.

W poprzednich edycjach wzięli udział wokaliści z 13 krajów, wspierani przez 50 Lions Clubs! To wyjątkowa okazja do promowania talentów niewidomych i niedowidzących artystów, a dla wielu może to być początek kariery wokalnej. Wokaliści odwiedzą Kraków, w którym stworzona została specjalna trasa dla niewidomych z modelami zabytków. Podpisy w brajlu pozwalają niewidomym turystom poznać dziedzictwo kulturowe Krakowa, zamieszczonego na liście UNESCO.
Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej http://lionsfestival.org/pl i na portalu Facebook https://www.facebook.com/2ndLionsWorldSongFestivalForTheBlind
Niedawno wydano dwie płyty CD z nagraniem obu edycji Festiwalu. Cena płyty to tylko 5 euro. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wsparcie niewidomych wokalistów!

W razie jakichkolwiek pytań, należy pisać na adres festival2017@lionsfestival.org.