skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

26 stycznia 2010, 07:28 Szkolenie z dziennikarzami, choć nie tylko dla dziennikarzy

Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto” zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu, który zacznie się na przełomie marca i kwietnia tego roku. Szkolenie będzie trwało 14 dni. Celem szkolenia będą spotkania z redaktorami czasopism z oferty kiosku. Takie szkolenia planujemy organizować co pół roku. Na pierwsze spotkanie chcemy zaprosić przedstawicieli redakcji czasopism „ Claudia” i „Internet”.
Przewidywane są spotkania z redaktorami różnych działów czasopism. Mają zapewnić Państwu możliwość osobistego kontaktu i wymiany poglądów z redakcjami czasopism. Z drugiej strony mają przybliżyć redakcjom czasopism zrozumienie problematyki niepełnosprawności.
Dodatkowo oferujemy Państwu:
- Spotkania z psychologami, obejmujące zakres autoprezentacji i asertywności, które mogą pomóc w zwiększeniu aktywności społecznej i zawodowej.
- Możliwość nabycia i doskonalenia umiejętności poruszania się z pomocą białej laski.
Będą zapewne dodatkowe atrakcje. Planujemy wynająć porządny ośrodek szkoleniowy, czy hotel w atrakcyjnej miejscowości. Myślimy w tej chwili o okolicach Warszawy, Krakowa, o Zakopanem lub Karpaczu. Pełne koszty pobytu i dojazdu pokrywa Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto” z dofinansowania jaki na ten cel otrzymało z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ilość miejsc będzie ograniczona. Nie chcemy czekać do ostatniej chwili z ogłoszeniem naboru do szkoleń, dlatego przesyłamy już informację, choć wiele spraw jest jeszcze nie dopiętych.
Prosimy o zgłoszenia osób zainteresowanych. O wynikach rekrutacji będziemy Państwa na bieżąco informować. Rekrutacja na szkolenia jest otwarta dla wszystkich zarejestrowanych czytelników kiosku z prasą prowadzonego przez Stowarzyszenie „De Facto”, z preferencją dla szczególnie aktywnych czytelników.
W miarę załatwiania spraw będziemy przekazywać dokładniejsze informacje. Gdyby zaistniała potrzeba wyjaśnień, prosimy dzwonić do przewodniczącej Renaty Nych, 604 408 468.