skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Od redakcji

1 maja beatyfikowany zostanie nasz rodak, papież Jan Paweł II. To bardzo ważne wydarzenie, szczególnie dla Polaków. Wielu z nas czeka na ten dzień, wielu nazywa Karola Wojtyłę swoim autorytetem. Każdy z nas będzie przeżywał to wydarzenie na swój sposób, niektórzy wyjadą do Rzymu, inni będą śledzić ceremonię beatyfikacji w radiu i telewizji. Warto jednak już teraz przygotować się do tego dnia, zastanowić się: „kim dla mnie jest Jan Paweł II?”. Często wspominamy jego żarty, powiedzenia, opowiadamy o nim anegdoty, ale czy znamy jego kazania, encykliki, orędzia, czy staramy się wcielać w życie jego nauczanie? Zachęcamy Państwa do lektury artykułów na temat znanego Polaka zamieszczonych w tym numerze „Pochodni”, ale także do własnych poszukiwań.
Przed nami jeszcze Święta Wielkiej Nocy. To dobra okazja, by zgłębić słowa Jana Pawła II, by przypomnieć sobie jego poglądy, by naprawdę go poznać.
Życzymy Państwu, Drodzy Czytelnicy, by Wielkanoc była pełna takich rozważań i by był to dla nas wszystkich czas wiary, nadziei i miłości. Byśmy umieli się cieszyć każdą chwilą spędzoną z bliskimi, każdym nowym dniem i byśmy zarażali tą radością innych. Wyjątkowych, magicznych Świąt Wielkiej Nocy!