skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Od redakcji

Jaka jest recepta na szczęście? Jak wiadomo pieniądze go nie dają… Niektórzy mówią, że szczęścia trzeba szukać w sobie. Ale co, gdy w środku też jakoś smutno? Dietetycy radzą wtedy, by zadbać o to, co trafia do naszego żołądka. Wiadomo – człowiek głodny, to zły. Ale i najedzony może kiepsko się czuć, jeśli je byle jak. Dlatego współpracujący z nami dietetyk podpowiada, jakie produkty pomogą nam odzyskać humor.
Czasem jednak dbanie o potrzeby cielesne nie wystarczy i nawet najlepsza czekolada nie pomaga. Jeśli tak, to może warto zająć się też tymi duchowymi deficytami? Ale jak się przemóc? I gdzie się zgłosić, gdy nie czujemy się szczęśliwi albo po prostu potrzebujemy coś w swoim życiu zmienić? – o tym Dorota Ciborowska w tekście „Lekarz od duszy”.
Pamiętajmy, warto o siebie zadbać! Wszak wiosna to najlepsza pora na zmiany. I na szczęście albo chociaż na radość. Korzystajmy z piękna otaczającego nas świata: wybierzmy się do lasu albo usiądźmy na ławce w parku i wsłuchajmy się w głosy ptaków, może wyśpiewają nam szczęście? Powodzenia, trzymamy za Was kciuki!