skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

9 lipca 2019, 10:57 Zwiedzanie wystawy „Rządzić i olśniewać” z audiodeskrypcją na żywo i tyflografiką

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku na zajęcia, podczas których będzie można zwiedzić najnowszą wystawę – „Rządzić i olśniewać”. Przewidziane są udogodnienia w postaci audiodeskrypcji i tyflografik. Spotkanie odbędzie się 19 lipca o godz. 17.00, zbiórka w Sieni Głównej Zamku Królewskiego.

Wystawa prezentuje klejnoty, biżuterię i inne wyroby złotnicze od XVI do XVII w. Drogocenne przedmioty przyjechały do Zamku Królewskiego z całego świata jedynie na kilka tygodni. Niektóre z eksponatów udostępnione są publiczności po raz pierwszy, poza miejscem stałego przechowywania.

Uczestnicy zajęć zobaczą, jak wygląda kamea z wizerunkiem królowej Bony, naszyjnik królewny Katarzyny, pierścień króla Zygmunta Augusta i orzeł ze skarbca Ludwika XIV; czym różniły się pierścionki zaręczynowe w XVII w. od dzisiejszych i jaki kształt miały ślubne korony. Zwiedzający dowiedzą się również dlaczego dawano w prezencie miniaturowe trumny i dla kogo stworzono diamentową sukienkę.

Wejście jest bezpłatne, obowiązują zapisy. Zgłosić się można mailowo: [mail]tdrapala@zamek-krolewski.pl[/mail] lub telefonicznie: 664 118 360. Liczba miejsc jest ograniczona. Prowadzenie: Tomasz Drapała.