skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

11 czerwca 2019, 14:43 I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – zgłoszenia

I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych – Opole 2019 odbędzie się w dniach 3–5 września. Organizatorem jest Okręg Opolski PZN. W konkursie mogą wziąć udział niewidomi i słabowidzący wokaliści z całego kraju. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca.

Utwory w formacie MP3 (każdy wykonawca przysyła tylko jeden utwór) można nadsyłać drogą mailową na adres: [mail]oppon.opole@gmail.com[/email] lub na adres pocztowy Organizatora: Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski, ul. Kościuszki 25/1, 45-063 Opole. Czas trwania piosenek nie może być dłuższy niż 5 minut. Do nagrania należy też dołączyć podpisany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie: pzn.opole.pl/przeglad-piosenki-2 (tam też Regulamin; w przypadku wysyłki mailem formularz należy wydrukować, podpisać, zeskanować i przesłać).

W koncercie finałowym, który odbędzie się 4 września w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Piosenki Polskiej w Opolu, weźmie udział 15 wykonawców. Wyłoni ich Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Organizatora. W czasie koncertu profesjonalne Jury wskaże trzech wykonawców, którzy będą reprezentować Polskę na czwartym, międzynarodowym festiwalu dla osób niewidomych organizowanym przez Lions Club w Krakowie (4th Lions World Song Festival for the Blind) w dniach 14–16 listopada 2019 r.

W skład Jury, które będzie oceniać wykonawców w czasie koncertu finałowego Przeglądu Piosenki, wejdą:

  • Wacław Masłyk, piosenkarz i kompozytor, członek zespołu Partita,
  • Marek Piekarczyk, niekwestionowana legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA,
  • Jarosław Wasik, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Wojewody Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego i Prezydenta Miasta Opola.

Więcej o Przeglądzie Piosenki w Opolu można przeczytać na stronie internetowej: pzn.opole.pl oraz na Facebooku, profil: Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski.