skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

10 czerwca 2019, 15:30 Spektakl bez barier w warszawskim Teatrze Dramatycznym

„Fatalista” to kolejny spektakl z udogodnieniami odbywający się w ramach cyklu „Wszyscy do teatru!”. Będzie można go obejrzeć w Teatrze Dramatycznym w Warszawie 16 czerwca godzinie 17.30.

O spektaklu:
Lata trzydzieste XX wieku, Warszawa, ulica Krochmalna, syn rabina, córka kupca. On wraca do domu ze śladem szminki na policzku i nie chce jeść jej rosołu. Ona po południu umówiona była z kuzynką, choć widziano ją w męskim towarzystwie, a rosół celowo podała mu zbyt gorący. Bo czy jeśli obydwoje mają po dwa romanse, to można powiedzieć, że są kwita?

Akcja najnowszej sztuki laureata nagrody Nike Tadeusza Słobodzianka dzieje się w trakcie jednego wieczoru, w którym nadeszła pora, żeby wyjaśnić kilka spraw. Błyskotliwe, pełne humoru dialogi opowiadają o życiu pewnego żydowskiego małżeństwa, którego kawiarniane życie wśród bohemy artystycznej przeplata się z zapalaniem świec do szabasowej kolacji.

Udogodnienia:

  • audiodeskrypcja dla niewidomych,
  • napisy dla niesłyszących,
  • pętla indukcyjna.
Bilety dla osób korzystających z udogodnień w cenie 15 zł.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Rezerwacja:
Mailowo na adres rezerwacje@kulturabezbarier.org, tel/SMS: 793 996 475.
Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji. Bilety można odebrać w kasie teatru przed samym spektaklem.

Uwaga! Scena jest niedostępna dla osób poruszających się na wózkach.