skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

18 lutego 2019, 10:25 Kino sztuk walki już w najbliższy weekend we Wrocławiu

Fundacja KATARYNKA i wrocławskie Kino Nowe Horyzonty zapraszają na film „Underdog” z audiodeskrypcją. Pokaz odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 24 lutego, o godzinie 16:00.

Film w reżyserii Macieja Kawulskiego miał premierę 11 stycznia 2019 r. Głównym bohaterem jest Borys „Kosa” Kosiński, zawodnik MMA, grany przez Eryka Lubosa. Zawodnik jest u szczytu formy, ale w najważniejszej walce ze swoim największym rywalem, Deni Takaevem, popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Ten ostatni grany jest przez słynnego mistrza sztuk walki czeczeńskiego pochodzenia, Mameda Chalidowa. Historia opowiedziana w filmie inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą rezerwować bilety przez Fundację KATARYNKA: rezerwacje@adapter.pl lub telefonicznie: 797 122 452. Można też je kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę kinonh.pl. Cena biletu to 6 zł.

Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty organizują cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godzinie 16.00. Pokazy odbywają się w budynku kina na ul. Kazimierza Wielkiego 19a–21 we Wrocławiu. Ideą cyklu jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Dla wszystkich cena biletu jest taka sama – 6 zł.