skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

25 stycznia 2019, 14:35 „Dotknij muzeum” i „Poczuj sztukę” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaprasza na cykliczne warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku. 26 stycznia w Pawilonie Czterech Kopuł będzie można zbadać tyflografiki na wystawie „Cień Hiroszimy”, natomiast dzień później w Muzeum Etnograficznym odbędą się warsztaty „Poczuj sztukę”.

Pawilon Czterech Kopuł – „Dotknij muzeum”

„W każdym miesiącu w Pawilonie Czterech Kopuł poznawać będziemy tyflografiki prezentowane na wystawie kolekcji. W części warsztatowej spróbujemy przenieść odbiór dzieła ze sfery dotykowej w obszar innego zmysłu” – można przeczytać na stronie Fundacji „Katarynka”, współorganizującej spotkania we wrocławskim muzeum. Będą się one odbywać w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 14.00.
26 stycznia (sobota), godz. 14.00, Andrzej Wróblewski, „Cień Hiroszimy” – prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk, zapisy: 71 712 71 81 (od poniedziałku do piątku, 8.00–15.30) lub e-mail: edukacja.pawilon@mnwr.pl.

Muzeum Etnograficzne – „Poczuj sztukę”

27 stycznia (niedziela), godz. 12.00 – „Dusiołki i mamuny”
Zajęcia będą okazją nie tylko do wykonania prac plastycznych inspirowanych wyobrażeniami wiejskich strachów, ale także do wysłuchania wykładu o ludowych wyobrażeniach demonologicznych, o demonach już zapomnianych oraz o tych wciąż obecnych w naszej świadomości. Prowadzenie: Olga Budzan.

Zapisy: tel. 71 344 33 13 lub e-mail: olga.budzan@muzeumetnograficzne.pl