skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

28 listopada 2018, 12:54 „Pochodnia” w moim życiu

Magazyn „Pochodnia” wydawany jest nieprzerwanie od 70 lat. Mimo wielu zmian zachodzących w tym czasie na rynku wydawniczym, to nadal jedno z niewielu czasopism dostępnych dla osób z dysfunkcją wzroku i im dedykowanych. Od 2010 r. do wersji drukowanej i brajlowskiej dołączyła wersja elektroniczna, która umożliwiła „Pochodni” dotarcie do tych osób, które mimo utraty wzroku, nie posługują się pismem punktowym. Możemy więc śmiało powiedzieć, że podążamy z duchem czasu i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników. Wiemy też, że w życiu wielu z nich odegrała znaczącą rolę.

Z okazji jubileuszu 70-lecia magazynu „Pochodnia” Instytut Tyflologiczny PZN organizuje konkurs pt. „Pochodnia w moim życiu”. Zapraszamy wszystkich: Czytelników, Autorów, Współpracowników, do napisania, co znaczy dla Państwa magazyn „Pochodnia”. Czy zmienił coś w Państwa życiu lub z jakichś wyjątkowych powodów jest dla Państwa bardzo ważny? A może macie do opowiedzenia ciekawą historię o tym czasopiśmie? Zapraszamy do pisania!
Jeden Autor może nadesłać jeden tekst napisany w języku polskim. Tekst nie może przekraczać 4 tys. znaków ze spacjami. Zgłoszenia w formie elektronicznej, w czarnym druku lub brajlu, przyjmowane są do 31 grudnia 2018 r., a można je przesyłać, pisząc na adres mailowy: pochodnia@pzn.org.pl lub na adres Polski Związek Niewidomych, redakcja „Pochodni”, ul. Konwiktorska 9, 00–216 Warszawa. Prosimy o nieprzesyłanie prac pisanych odręcznie!
Nagrodą główną będzie weekend w jednym z ośrodków wypoczynkowych PZN dla dwóch osób. Nagrodzone teksty zostaną opublikowane w magazynie „Pochodnia”.
Zwycięzcy zostaną wyróżnieni w trakcie jubileuszowego spotkania, które planujemy na drugą połowę lutego 2019 r.

Informacja jest z jednej strony bardziej ulotna niż kiedykolwiek, a z drugiej dociera tam, gdzie wcześniej nie mogła dotrzeć.