skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

5 listopada 2018, 14:44 Listopadowe wtorki w Tyflogalerii

Nieuchronnie zbliżamy się do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też Tyflogaleria Polskiego Związku Niewidomych zaprasza na wydarzenia listopadowe – tym razem z polskim akcentem.

6 listopada, godz. 16.00 – koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Dla Ciebie Polsko” w wykonaniu Zespołu Muzycznego „ECHO” i grupy literackiej „POETICA” .
27 listopada, godz.16.00 – film z audiodeskrypcją „Zimna wojna”. Polski film dramatyczny z 2018 roku, reżyseria Paweł Pawlikowski, scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki. Czas trwania: 1 godz. 24 min.
Film zdobył nagrodę Złote Lwy w 2018 na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Paweł Pawlikowski został uhonorowany Złotą Palmą w Cannes za reżyserię.
24 września 2018 Polski Instytut Sztuki Filmowej poinformował, że polska komisja oskarowa pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka wytypowała Zimną wojnę jako polskiego kandydata do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Akcja filmu toczy się w latach 50. i 60. XX wieku na terenie Polski, Jugosławii, Berlina i Paryża. Jest to historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi – młodej tancerki Zuli oraz pianisty Wiktora.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Tyflogaleria PZN, Warszawa, ul. Konwiktorska 7, tel. 22 831–22–71 w. 258, e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl, pzn.org.pl.