skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

26 października 2018, 15:12 Doktoranckie biegi po zdrowie

W dniach 5–7 października 2018 r. członek Polskiego Związku Niewidomych (Koło we Wrocławiu), Andrey Tikhonov, wziął udział w trzydniowym wydarzeniu sportowo-edukacyjnym „Doktoranckie biegi po zdrowie”, które odbyło się w Katowicach.

Na zaproszenie Krajowej Reprezentacji Doktorantów Andrey Tikhonov uczestniczył w biegu rekreacyjnym na 4,2 km i osiągnął wynik 28 min. 28 s. Całkowicie niewidomy doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego wziął również udział w I Mistrzostwach Polski Doktorantek i Doktorantów (rozgrywanych w ramach PKO Silesia Marathonu), współorganizowanych przez wspomnianą reprezentację wraz z Samorządem Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Andrey przebiegł swój pierwszy w życiu półmaraton, 21 km 97 m, z wynikiem 2 godz. 41 min. 30 s. Pisząc pracę doktorską w Instytucie Politologii, zawsze wciska w swój napięty harmonogram treningi na siłowni. To był pierwszy raz, kiedy biegał z osobą towarzyszącą. Jak głęboko wierzy, uprawianie sportu rekreacyjnego jest rzeczą niezmiernie ważną dla osoby z niepełnosprawnością wzrokową.
Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach konkursu „Organizowanie działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego w 2018 roku”.