skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

16 sierpnia 2018, 14:14 Jak Bóg da

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na kolejny pokaz z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu „Rodzina kinomaniaków”. Tym razem będzie to znakomita włoska komedia „Jak Bóg da”, którą zdecydowanie warto obejrzeć w gorące letnie popołudnie, czyli 20 sierpnia (poniedziałek), o godzinie 17:30, w Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki.

Opis filmu:
Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.
Tu kończy się tolerancja i otwartość Tommaso. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…
Zgodnie z ideą pokazów „Rodziny kinomaniaków” w trakcie trwania seansu dziećmi zaopiekują się wykwalifikowani animatorzy. Fundacja prosi o zgłoszenie liczby dzieci, ich wieku i ewentualnych specjalnych potrzeb podczas rezerwacji miejsc tak, aby można było zapewnić im jak najlepszą opiekę.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc:
E-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org
tel./SMS: 793 996 475
UWAGA! Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem.