skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

18 czerwca 2018, 14:39 Kraków kocha z wzajemnością

Dotykanie niektórych eksponatów, urządzenie do druku wypukłego, opisy brajlowskie, folia powiększająca dla osób słabowidzących, ale przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka – na to wszystko mogą liczyć osoby z dysfunkcją wzroku odwiedzające Muzeum Narodowe w Krakowie.

Od 8 czerwca do 8 lipca osoby z niepełnosprawnością mogą zwiedzać galerie stałe oraz wystawy czasowe we wszystkich oddziałach placówki bezpłatnie. Wstęp wolny będą mieli zarówno obywatele Polski, jak i innych krajów. Wystarczy pobrać w kasie darmowy bilet, pokazując aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub legitymację osoby niepełnosprawnej.
W ramach akcji muzeum włączyło się również w program Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”, oferując zwiedzanie grupowe.

Szczegóły na stronie muzeum:

Pracownicy muzeum czekają na Państwa opinie, uwagi i pomysły, jak wzbogacić ofertę i poprawić dostępność placówki – adres do korespondencji: on@mnk.pl. Na uwagi widzów o specjalnych potrzebach czekają: Iwona Parzyńska – pełnomocnik dyrektora ds. osób z niepełnosprawnościami, oraz Beata Zelek – specjalista ds. dostępności.