skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

30 maja 2018, 12:14 Orange Warsaw Festiwal – muzyka dla wszystkich

Audiodeksrypcja, bilet uprawniający do wejścia z osobą wspierającą, 20 najazdów, 4 pętle indukcyjne dla osób słabosłyszących, 60 pomocnych wolontariuszy – to tylko część udogodnień, jakie czekają na gości 1 i 2 czerwca podczas festiwalu Orange Warsaw Festiwal.

Nad zapewnieniem dostępności wspólnie z Orange i Alter Art pracowało 5 partnerów społecznych. Wszystkie rozwiązania na festiwalu koordynowała kolejny rok Fundacja Polska bez Barier wspierana przez: Fundacja Widzialni, Fundacja Katarynka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących i Fundacja Orange.

Listę przyjaznych rozwiązań otwiera bilet kategorii D uprawniający do wejścia z osobą wspierającą. Aby dostać się pod główną bramę festiwalową, można skorzystać z parkingu typu Kiss & Ride. Ci, którzy przyjadą komunikacją miejską, będą mieli do dyspozycji transport samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach od bram Toru Służewieckiego do bramek wejściowych na teren festiwalu.
W Punkcie Obsługi Priorytetowej, który znajdzie się przed bramkami wejściowymi na festiwal, będzie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje o dostępnych rozwiązaniach, obejrzeć mapę z naniesionymi udogodnieniami, a także uzyskać fachową pomoc i asystę jednego z 60 wolontariuszy. Pomogą oni w poruszaniu się po przestrzeni festiwalowej czy dotarciu na platformy.
Fani muzyki z niepełnosprawnością wzroku będą mogli skorzystać z audiodeskrypcji 3 koncertów dziennie. Każdy może posłuchać radia festiwalowego działającego o każdej pełnej godzinie i co 30 minut. Audiodeskrypcja będzie dostępna na częstotliwości 91,5 FM.
Wśród oferowanych udogodnień są m.in.: 4 km bieżące (dające łącznie ponad 2000 m²) powierzchni utwardzonej ułatwiającej poruszanie się, 2 platformy z pochylniami przy obu scenach, dzięki którym w komfortowych warunkach można się bawić i słuchać muzyki oraz ponad 20 najazdów.
Dla osób słabosłyszących przygotowano 4 pętle indukcyjne: na platformach przy obu scenach, DJ strefie, oraz w Punkcie Obsługi Priorytetowej. W razie potrzeby będzie można skorzystać z pomocy tłumacza Polskiego Języka Migowego.
Orange Warsaw Festival potrwa przez dwa dni, 1 i 2 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Podczas Orange Warsaw Festival 2018 wystąpią m.in.: Axwell / Ingrosso, Dua Lipa, Florence + The Machine, LCD Soundsystem, Mela Koteluk, O.S.T.R, Sam Smith, Taco Hemingway, The Creator, Tyler i inni.
Szczegółowe informacje: https://orangewarsawfestival.pl/.