skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

9 kwietnia 2018, 12:57 Konferencja: Włączenie cyfrowe – dostępna Polska

Fundacja Widzialni zaprasza do udziału w konferencji „Włączenie Cyfrowe – dostępna Polska”, która odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) w Sali kolumnowej Sejmu RP. Początek o godz. 10.00.

W trakcie konferencji zaprezentowany zostanie Raport Dostępności 2018. To piąta edycja badania stanu dostępności serwisów internetowych, e-usług i aplikacji mobilnych administracji publicznej. Przypomnijmy, że zgodnie z raportem przygotowywanym w 2017 r. prawie 48% stron instytucji publicznych spełniło minimalne wymagania dostępności. Czy tendencja wzrostowa utrzyma się w tym roku?
W trakcie konferencji rozstrzygnięte zostaną również dwa konkursy, tj. IX edycja konkursu Strona internetowa bez barier oraz Lider cyfrowej dostępności – nagroda w tym konkursie zostanie wręczona już po raz drugi. Relację z wydarzenia zamieścimy w kwietniowym „Biuletynie”.
W drugiej części konferencji odbędzie się też panel dyskusyjny „Dostępna Polska 2025. Realne wyzwanie czy niespełnione marzenie?”
Program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie: http://widzialni.org/konferencja-wlaczenie-cyfrowe-dostepna-polska,new,mg,6,344
Udział w konferencji jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Organizator zapewnia, że wydarzenie będzie transmitowane w Internecie.