skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

20 marca 2018, 14:34 Kto chce zobaczyć morze?

Fundacja „Zobaczyć Morze” im. Tomka Opoki ogłosiła nabór na tegoroczną główną imprezę organizacji na wodach Bałtyku. Rejs odbędzie się w dwóch etapach: od 17 do 23 września i od 23 do 30 września 2018 r. Tym razem niewidomi i słabowidzący z całej Polski będą mogli popływać na gościnnym pokładzie żaglowca Kapitan Borchardt.

Zakwalifikowani uczestnicy na pewno opłyną dookoła wyspę Bornholm, odwiedzą jeden, a może dwa porty – jak obiecują organizatorzy. Tegoroczny rejs będzie miał sportowy charakter. Zaplanowano zawody dla załóg obu etapów oraz rywalizację pomiędzy wachtami. Dodatkowo podczas pierwszego etapu odbędą się eksperymentalne warsztaty dziennikarskie. Realizacją tego wydarzenia zajmą się Marek Miller i Maciej Drygas, a w rezultacie mają powstać reportaże – pisany i dźwiękowy. Liczba miejsc dla uczestników warsztatów jest ograniczona.
Oba etapy rozpoczną się i zakończą w Świnoujściu. Koszt uczestnictwa w rejsie wynosi 1500 zł, a po rejestracji uczestnicy są zobowiązani wnieść zaliczkę w wysokości 300 zł. Jakiekolwiek wątpliwości czy pytania można śmiało zgłaszać pod adres fundacja@zobaczycmorze.pl. Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem https://www.zobaczycmorze.pl/rejestracja/.