skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

14 lutego 2018, 14:35 Światowy Tydzień Jaskry

Światowy Tydzień Jaskry to międzynarodowa inicjatywa lekarzy okulistów mająca na celu poszerzenie wiedzy społeczeństwa na temat jaskry oraz zwiększenie wykrywalności tej choroby w jej wczesnych stadiach.

Akcja będzie trwała od 11 do 17 marca 2018 i skierowana jest do pacjentów, którzy nie odwiedzili okulisty od co najmniej roku i nie są chorzy na jaskrę. W ramach badania przesiewowego będzie wykonany pomiar ciśnienia, pachymetria i badanie dna oka.
Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku jaskry, prowadzone w ramach Światowego Tygodnia Jaskry – akcji Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Polskiego Związku Niewidomych, odbędą się w również w Centralnej Przychodni Rehabilitacyjno-Leczniczej Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie. Pacjenci nie muszą mieć skierowania, ale z uwagi na duże zainteresowanie badaniami, proszeni są o wcześniejszą rezerwację wizyty. Do przychodni na Karmelickiej należy się rejestrować pod nr tel. (22) 635 67 02.
Więcej informacji oraz listę gabinetów biorących udział w akcji można znaleźć na stronie: http://www.tydzienjaskry.pto.com.pl/lista-gabinetow.