skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

9 lutego 2018, 15:18 Pokaz bez barier

W ramach projektu "Rodzina kinomaniaków" Fundacja kultury bez barier zaprasza na kolejną projekcję. pPoniżej przedstawiamy więcej informacji.

Dzięki Fundacji Katarynka, na dobry początek, zaprezentujemy "Najlepszego" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Film zostanie wyświetlony w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Pokaz odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) o godzinie 17:30 w Kinotece, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od Al. Jerozolimskich.
Zgodnie z ideą pokazów "Rodziny kinomaniaków", w trakcie trwania seansu, dziećmi zaopiekują się wykwalifikowani animatorzy. Podczas rezerwacji miejsc prosimy o zgłoszenie liczby dzieci, ich wieku i ewentualnych specjalnych potrzeb, tak abyśmy mogli zapewnić im jak najlepszą opiekę.
„Najlepszy” to najnowsze dzieło Łukasza Palkowskiego, reżysera hitu „Bogowie”. Ten film to jak pisze Michał Oleszczyk: „Hit długodystansowca”. Dajcie się ponieść hipnotycznej magii srebrnego ekranu. Będzie to historia prawdziwa, historia o drodze „przez ciernie do gwiazd”. To opowieść o życiu Jerzego Górskiego: polskiego triathlonisty i zdobywcy tytułu "podwójnego Ironmana”. Główny bohater zaczyna swoją drogę jako długowłosy blond-hipis, nastoletni narkoman w peerelowskiej Legnicy. Dokąd i jak poprowadzą go koleiny losu? Czy to prawda, że najlepsze scenariusze filmowe pisze samo życie? Przekonajcie się sami.
Najlepszy
reżyseria: Łukasz Palkowski
scenariusz: Agatha Dominik, Maciej Karpiński
Czas trwania: 1 godz. 50 min.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc.
mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org
tel/SMS: 512 396 475
Kolejne pokazy, w ramach projektu "Rodzina kinomaniaków", będą odbywały się w trzeci poniedziałek miesiąca, z wyjątkiem października. O tytułach prezentowanych filmów będziemy informowali na bieżąco. Ale już dziś warto zapisać te daty w kalendarzu.
Kalendarz projekcji:

  • 19 marca godz. 17:30
  • 15 kwietnia godz. 17:30
  • 21 maja godz. 17:30
  • 18 czerwca godz. 17:30
  • 16 lipca godz. 17:30
  • 20 sierpnia godz. 17:30
  • 17 września godz. 17:30
  • 8 października godz. 17:30
  • 19 listopada godz. 17:30
Pokaz filmu jest organizowany w ramach projektu "Rodzina kinomaniaków" dofinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.