skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

30 stycznia 2018, 14:32 Nieskończona historia w Toruniu

– Teatr Horzycy jest miejscem otwartym na szerokie grono odbiorców. To przyjazna przestrzeń, do której chce się wracać – czytamy na stronie toruńskiego Teatru im. Wilama Horzycy. Od lutego 2018 roku obiekt ten będzie jeszcze bardziej przyjazny, szczególnie dla osób z dysfunkcją wzroku. Pojawi się tam bowiem audiodeskrypcja.

Pierwszy spektakl z tą dodatkową ścieżką dźwiękową odbędzie się 1 lutego, o godz. 19.00 na Dużej Scenie. Będzie to „Nieskończona historia”, która otrzymała II Nagrodę w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Wyróżnienie otrzymał także zespół aktorski oraz reżyserka spektaklu, Małgorzata Warsicka. Pracownicy Teatru zapowiadają kolejne spektakle dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących.
Powstanie audiodeskrypcji do spektaklu „Nieskończona historia” było możliwe dzięki współpracy z Fundacją Nieograniczona im. Bogny Olszewskiej.
Fundacja Nieograniczona kontynuuje dzieło Bogny Olszewskiej (1988-2014) – feministki, aktywistki, kulturoznawczyni, pracownicy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Bogna przygotowała m.in. audiodeskrypcję Parku Rzeźby na warszawskim Bródnie oraz była pionierką audiodeskrypcji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. – Fundacja Nieograniczona działa na rzecz edukacji i dialogu społecznego, wyrównywania szans oraz upowszechniania wiedzy na temat praw osób z niepełnosprawnościami, wykluczonych społecznie czy zawodowo, mniejszości seksualnych i etnicznych. Prowadzi działania na rzecz poszanowania praw i swobód obywatelskich, różnorodności i tolerancji. Wspiera idee społeczne, które czynią nasz świat lepszym miejscem do życia. Fundacja Nieograniczona stoi zawsze po stronie miłości – czytamy na stronie Fundacji.

Kontakt:
Teatr im. Wilama Horzycy
Plac Teatralny 1
87-100 Toruń
Biuro obsługi widzów:
tel.: 56 622 55 97, 56 654 90 74, 56 622 55 66
fax: 56 657 55 49 e-mail: bow@teatr.torun.pl
Kasa teatru: tel.: 56 622 30 70
http://teatr.torun.pl