skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

21 listopada 2017, 15:07 Kultura bez barier tym razem dla młodszych

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na kolejne seanse filmowe z audiodeskrypcją. Tym razem w programie jest wiele atrakcji dla młodszych (ale nie tylko wiekiem) widzów.

UWAGA! Po raz pierwszy zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularze, formularze są oddzielne do każdego pokazu filmowego, linki w treści wydarzenia.
30 listopada (czwartek) o godz. 10:00 w Kinotece odbędzie się pokaz filmu „Klub włóczykijów” z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących oraz tłumaczony na PJM.
„Klub włóczykijów”
Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, wejście od al. Jerozolimskich.
Czas trwania: 1 godzina 38 minut
To film dla wszystkich – dla młodzieży i dla dorosłych, i świetna okazja, aby przeżyć razem wspaniałą przygodę. Wielu z nas marzyło w dzieciństwie, aby ruszyć w podróż w nieznane, zostać prawdziwym włóczykijem. Kornel Kiwajło i jego przyjaciel Max myśleli, że to będą najnudniejsze wakacje ich życia. Wszystko zmieniła nieoczekiwana wizyta wuja Dionizego, który dowiedział się o wielkim rodzinnym skarbie. Pod przewodnictwem chłopców Klub włóczykijów wyrusza w podróż pełną ekscytujących wydarzeń i niezwykłych postaci. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli przestępcy – Dr Kadryll i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny. Rozpoczyna się szalony wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu! Film powstał na podstawie powieści Edmunda Niziurskiego „Klub włóczykijów”.
Po pokazie filmu i my wybierzemy się na poszukiwanie skarbów. Zapraszamy wszystkich miłośników wielkich i małych przygód!
Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc poprzez formularz: https://goo.gl/forms/8H4rP8JArTDwCNd43 lub tel./SMS: 512 396 475.
3 grudnia (niedziela) o godz. 13:30 oraz 6 grudnia (środa) o godz. 10:00 w kinie Elektronik, przy ul. gen. Zajączka 7 – pokaz filmu „Kraina lodu” z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących oraz tłumaczony na PJM.
Kraina lodu (ang. Frozen) to amerykański film animowany z 2013 roku, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures. To kolaż rozmaitych motywów baśniowych, które komponują się i splatają w oryginalną fabułę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: wielkie uczucia, szybka akcja, zapierające dech pościgi i starcia z potworami oraz pełen humoru polski dubbing.
Pierwszy grudniowy pokaz filmu „Kraina lodu” (3 grudnia)
Czas trwania: 1 godzina 48 minut
Co można robić w grudniowe niedzielne popołudnie? Można wylegiwać się w domu na kanapie, można pójść na rodzinny spacer... Jest wiele możliwości. A gdyby tak wybrać się całą rodziną do kina? W tę niedzielę Fundacja Kultury bez Barier zabierze Was w magiczną podróż do animowanego świata baśni zwanego Krainą Lodu.
Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc poprzez formularz: https://goo.gl/forms/Aqnh87k18TswHnHo2 lub tel./SMS: 512 396 475.
Mikołajkowy pokaz bez barier – „Kraina lodu” (6 grudnia)
Szósty grudnia to dzień, w którym Święty Mikołaj krąży po świecie i rozdaje prezenty. Może dopaść Cię wszędzie: w domu, na ulicy, w szkole. A może porwie Cię do kina? Każdy z nas może być Świętym Mikołajem. Fundacja Kultury bez Barier w tym dniu chce Wam podarować kolejne wydarzenie dostępne dla wszystkich i chwilę wytchnienia od codzienności. Zabierze Was w magiczną podróż do animowanego świata baśni zwanego Krainą Lodu.
Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz: https://goo.gl/forms/kxULosFOKOWQC3Cq2 tel./SMS: 512 396 475.
A tu mały prezent do posłuchania, piosenka prosto z Krainy Lodu: Studio Accantus - Mam tę moc
https://www.youtube.com/watch?v=atjcsg6hgVA