skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

17 listopada 2017, 15:02 Serial „Marszałek Piłsudski” i film „Polonia Restituta” z audiodeskrypcją

W Serwisie Wypożyczeń On-line oraz w wypożyczalni Działu Zbiorów dla Niewidomych GBPiZS pojawiły się dwie nowości z audiodeskrypcją, przekazane przez Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto”. Są to: ośmioodcinkowy serial „Marszałek Piłsudski” w reżyserii Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego oraz film „Polonia Restituta” w reżyserii Bohdana Poręby.

Biograficzny serial „Marszałek Piłsudski” to kronika życia Józefa Piłsudskiego, od wczesnej młodości do schyłku życia. Natomiast treścią filmu „Polonia Restituta” są wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
W Serwisie Wypożyczeń On-line udostępniono ścieżki dźwiękowe filmów z audiodeskrypcją, natomiast filmy z audiodeskrypcją na płytach są dostępne w wypożyczalni książki mówionej DZdN.
Audiodeskrypcja do serialu i filmu przygotowana została w ramach realizowanego od 01.10.2017 do 30.11.2017 r. projektu „Wokół Niepodległej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 (Program Dotacyjny „Niepodległa”). Projekt jest współfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.