skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

3 października 2017, 15:00 Nowy gabinet czynności dnia codziennego

Dzięki wsparciu finansowemu firmy ALCON Polska Sp. z o.o. powstał w naszej przychodni w Warszawie profesjonalny gabinet czynności dnia codziennego.

W ramach dziennego ośrodka rehabilitacji osób z dysfunkcją narządu wzroku w niewielkich grupach lub indywidualnie zespół rehabilitacji uczy, jak samodzielnie wykonać posiłek, uprasować ubranie, a następnie poukładać je w szafie przy wykorzystaniu odpowiednich pomocy optycznych i tyflotechnicznych. Tu także odbywać się będą spotkania grupy wsparcia połączone z zajęciami relaksacyjnymi. Będzie można skorzystać z odpowiednio „oprzyrządowanego” komputera lub poczytać książkę.
Zajęcia z zakresu nauki czynności dnia codziennego pozwalają osobom tracącym wzrok i niewidomym stawać się samodzielnymi, radzącymi sobie z codziennymi obowiązkami, a grupowe spotkania to okazja do wymiany doświadczeń z innymi osobami z dysfunkcją wzroku.
By skorzystać z gabinetu, wystarczy skierowanie do Ośrodka rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku wystawione przez lekarza okulistę, neurologa lub lekarza rehabilitacji. Nie jest wymagane orzeczenie o niepełnosprawności.
Centralna Przychodnia Rehabilitacyjno-Lecznicza
Polskiego Związku Niewidomych
ul. Karmelicka 26
00-181 Warszawa,