skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

2 października 2017, 14:42 Październikowe spotkania w Tyflogalerii

Tyflogaleria Polskiego Związku Niewidomych zaprasza na wtorkowe spotkania, wstęp wolny.

03. 10. 2017 – godzina 16 film z audiodeskrypcją
„Po prostu przyjaźń” - polski film fabularny z 2017 roku
w reżyserii Filipa Zylbe
Czas trwania filmu 133 minuty
„Po prostu przyjaźń” to wielowątkowa komedia o grupie przyjaciół, których relacje - w obliczu życiowych przeciwności - zostają wystawione na niejedną próbę. Paczka przyjaciół, jak co roku wyrusza w góry. Tam odkrywają tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście?
• 10. 10. 2017 godzina 16 literacki wtorek
„Melancholia uratowana” - spotkanie z Haliną Kuropatnicką -Salamon - poetką i prozatorką, pasjonatką języka esperanto. Pochodząca z Wrocławiu, pisarka jest Członkinią Związku Literatów Polskich oraz Klubu Inteligencji Niewidomej RP we Wrocławiu. Ukończyła pedagogikę ogólną na UW oraz wyższe studia zawodowe w Instytucie Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracowała w szkole dla dzieci niewidomych we Wrocławiu.
• 17. 10. 2017 – godzina 17 koncert z okazji Dnia Białej Laski „Piosenka jest dobra na wszystko”
W programie piosenki trójki wybitnych autorów tekstów: Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory, m. in.: „Odkryjemy miłość nie znaną”, czy „Nie ma jak u mamy”. Wystąpią: Agata Zakrzewska laureatka III miejsca w konkursie na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej w 2014 r., Anna Faderewska - Kuszaj współpracuje z Akademicką Orkiestrą we Lwowie Teatru im. Marii Zamkowieckiej, Bronisław Harasiuk wokalista jazzowy współpracował z Henrykiem Miśkiewiczem czy triem Bogdana Hołowni.
• 24.10.2017 godzina 17 wieczór z muzyką klasyczną w wykonaniu zespołu muzyki dawnej FURIBONDO
W programie utwory: J.S. Bacha, F. Chopina i L. van BethovenaTyflogaleria PZN, Warszawa, ul. Konwiktorska 7; tel. 22 831–22–71 w. 258,
e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl www.pzn.org.pl