skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

18 września 2017, 10:16 Wyjazd do Rumunii

Interesuje Cię sytuacja osób niewidomych w Europie? Chciałbyś włączyć się w społecznie zaangażowane działania w swoim mieście, ale nie wiesz jak? Zapraszamy do Rumunii, by poznać rozmaite europejskie rozwiązania we wspólnym działaniu na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku.

Szukamy kandydatów do rumuńsko-polsko-litewsko-portugalsko-macedońskiego projektu EMVISION w ramach programu Erasmus+ w Transylwanii.
Kogo dokładnie poszukujemy? Trzech aktywnych osób z dysfunkcją wzroku w wieku 18-30 lat posługujących się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym.
Kiedy odbędzie się wyjazd? W dniach 29.10-05.11.2017 r. w stolicy Transylwanii – Cluj Napoka.
Do udziału zapraszamy osoby, które chcą angażować się w działanie na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących. W trakcie szkolenia młodzi z różnych stron Europy będą uczyć się, jak wzmacniać potencjał swoich organizacji i współtworzyć włączającą politykę w ramach lokalnych społeczności. Uczestniczyć w projekcie będzie również młodzież pełnosprawna, która nauczy się, jak wspierać osoby niewidome i słabowidzące. W szkoleniu weźmie udział również dwóch ekspertów z PZN oraz przedstawiciel lokalnego samorządu.
Łącznie na wymianie będzie 37 osób z Polski, Rumunii, Macedonii, Portugalii i Litwy w wieku 18-30. Transport zostanie zorganizowany wspólnie z Warszawy minibusem. Zakwaterowanie (w hostelu), wyżywienie i udział w programie są bezpłatne.
Projekt koordynuje organizacja Babilon Travel z Rumunii, która rozwija działalność na rzecz osób z dysfunkcją wzroku. Partnerami z Polski są: organizacja Youth of Europe i Polski Związek Niewidomych.
Zgłaszać można się poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie http://pzn.org.pl/szukamy-kandydatow-na-wyjazd-do-rumunii[url] i wysłanie go na adres: [url]mmichnowska@pzn.org.pl