skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

5 września 2017, 12:57 Adapter – pokaz specjalny!

Kolejny pokaz w ramach cyklu „Adapter. Kino bez barier” będzie wyjątkowy. W związku z plebiscytem Adaptera 10 września 2017 r., o godz. 16:00, w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19-21 we Wrocławiu) odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym, Jerzym Stuhrem oraz projekcja filmu „Obywatel” z audiodeskrypcją, tłumaczeniem na język migowy i napisami. Jerzy Stuhr został wybrany przez publiczność portalu Adapter.pl jako Najlepszy Aktor.

Wstęp jest bezpłatny, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem: fundacja.katarynka@gmail.com lub telefonem +48 797 122 452.

Pokaz specjalny organizowany jest we współpracy z Dolnośląskim Oddziałem PFRON. Mecenasem projektu jest Bank Zachodni WBK. Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

O filmie:

Komediodramat z 2014 roku, którego reżyserem i autorem scenariusza jest Jerzy Stuhr. Film opowiada o losach obywatela Jana Bratka, który musi odnaleźć się w kluczowych momentach polskiej historii. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, w których historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce, doprowadzając do zabawnych wpadek.

W filmie występują: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Dorota Stalińska, Magdalena Boczarska i in.

/filmpolski.pl/