skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

31 lipca 2017, 13:45 „Toni Erdmann” w stolicy

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą, równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

Tak pokrótce można by streścić film „Toni Erdmann”, na który zaprasza Fundacja Kultury bez Barier. Obraz, opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, zostanie zaprezentowany 28 sierpnia 2017 (poniedziałek) o godz. 17:30 w Kinotece w PKiN (wejście od strony al. Jerozolimskich).

Fundacja zaprasza rodziny z dziećmi. Tak jak poprzednio pociechy będą miały zapewnioną opiekę edukatora podczas zajęć edukacyjno-rozrywkowych. Organizatorzy proszą o zgłaszanie wieku dzieci (przyjmują od 2,5 roku wzwyż) oraz rodzaju niepełnosprawności (jeśli jest).
Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc:
e-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org
tel: 512 396 475
SMS: 608 003 840
Rezerwacje telefoniczne w godzinach 8-17 od poniedziałku do piątku. Zapisy na film „Toni Erdmann” są przyjmowane do 25 sierpnia (piątek).